Stavba

Co dělat než se začne stavět

Rozhodně nepodceňujte dobré plány, čím víc času strávíte plánování a přemýšlením o stavbě, tím více ušetříte času při samotné stavbě a také peněz, protože tak odstraníte spoustu neduhů stavby ještě předtím, než je zvládnete reálně udělat. Není radno podcenit žádnou maličkost, raději si vše předem rozmyslete a naplánujte, nakreslete a udělejte si i 3D model nebo vizualizaci, která vám nabídne trojrozměrný obrázek, jak dům bude ve skutečnosti vypadat.

Čtěte více
 
 
 
 

Kvalitní stavební práce? ABS – stavební společnost

V dnešní době se stavebnímu odvětví daří, lidé budují nové domy a stavby všeho druhu a často také rekonstruují starší budovy. Na to je důležité mít odbornou firmu, která se o stavební práce postará za vás. Stavební firmy nejsou vždy schopné pracovat samostatně podle zadaných pokynů a často vznikají na stavbách problémy, nedorozumění a z nich vyplývá potom také zdržení. Proto je důležité věnovat velkou pozornost právě výběru té nejlepší stavební firmy.

Čtěte více

Jak lít a dokončit beton

Lití betonu je časově náročný úkol. Klíčem k úspěchu je být připraven. Jakmile začnete s naléváním betonu, je třeba se plně soustředit.

Jak na to

Nejprve si připravte místo, odstraňte veškerou vegetaci a také všechny hrubé nečistoty. Polijte zem odstraňovačem plevele a vyznačte si místo, kam bude třeba beton nalít. Vysypte vyznačenou oblast asi půl centimetru vysokou vrstvou písku nebo kamení a zarovnejte ji s ostatním terénem.

Čtěte více

Montované haly – řešení pro každého

Každému se může stát, že rychle potřebuje navýšit kapacitu výroby nebo zvětšit skladovací prostory. Nemáte-li dostatek prostoru a potřebujete rychlé řešení, kam přemístit výrobní linky, skladovací prostory a další potřebné zázemí pro zaměstnance, řešení je velmi jednoduché, zvolte si náhradní řešení v podobě montované ocelové haly. Kdo říká, že vaše firma nemůže sídlit v budově s ocelovou konstrukcí? Vyberte si i vy levnější a rychlejší řešení v podobě montované výrobní haly nebo lehké skladové haly.

Čtěte více

Jak na podlahy

Stavba není pouze hrubá stavba, než můžete v domě bydlet, je třeba ještě hodně věcí zařídit a dodělat. Jednou z těch důležitých jsou podlahy. Teplejší podlaha je vždy tou nejlepší volbou. Pokud je však vaše podlaha vlhká, snadno se zde usadí plísně, je tedy potřeba podlaze věnovat zvláštní pozornost.

Pokud chcete mít koberec i v suterénu, je třeba jako základ položit betonovou podlahu, na ní použít vrstvu odolného vysokohustotního polyetylenu, ten se položí tak, aby jeho vzduchové bubliny vytvořily dostatečnou izolaci proti vlhkosti.

Čtěte více

Sanace zdiva aneb účinné odstranění vlhkosti ze zdiva

Ať už se vlhkost do zdiva dostane vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek (průnik okolní vlhkosti) či zanedbáním pravidelného větrání a vytápění, je třeba tuto situaci neignorovat a provést nutná opatření pro to, aby si již podobná situace neopakovala. Bohužel vlhkost se již ve zdivu usadila a ani pomocí následného vytápění není možné dát postižené zdivo do pořádku. Na zdivu se začnou tvořit nepěkné mapy a solné výkvěty, které místnosti na pohodlí ani trochu nepřidají.

Čtěte více

Projekt je základ domu

Při řešení projektu domu jsem narazil hned na několik problémů. Nejdříve jsem uvažoval o stavbě dřevostavby a zde se dost projektanti rozcházeli, protože někdo dělal jen zděné domy, někdo zase jen dřevostavby. Problém byl v tom, že když jsem si chtěl vzít externího projektanta na dřevostavby, tak jsem zase zjistil, že potřebuje všechno od firmy, která by již dům stavěla, a já si chtěl budoucí firmu samozřejmě vybírat až na základě nějakého položkového rozpočtu a to byl problém, každá firma dnes používá naprosto rozdílné materiály. Tím pádem mají různé tloušťky stěn, podlah, a tak když chce člověk dřevostavbu, musí se ve většině případů spolehnout přímo na firmu, která poté staví a přeskočí tedy kolečko, kdy se vybírá na základě tzv. slepého rozpočtu.

Čtěte více

Řemeslníky hledejte přes poptávku

Každý občas potřebuje něco postavit, opravit nebo rekonstruovat. Jelikož nemůžeme umět všechno, je lepší si na některé činnosti pozvat raději odborníky. Nevíte, kde je sehnat? Potřebujete pomoci najít šikovného a spolehlivého řemeslníka, elektrikáře, zedníka nebo třeba instalatéra? Hledáte-li odborníka na některé stavební práce, pomůže vám internetový portál Poptávka stavebních prací. zde si můžete zdarma zadat poptávku stavebních prací a po jejím odsouhlasení a rozeslání vhodným dodavatelům obdržíte jednotlivé nabídky. Nabídky si můžete v klidu projít, porovnat a vybrat si z nich tu nejvýhodnější.

Čtěte více

Chytrý a úsporný dům

Moderní technologie nezastavíme, naopak je můžeme využít k vlastnímu prospěchu a k ušetření energie, kterou bychom zbytečně spotřebovávali. Vezměme si třeba notoricky známé sídlo Billa Gatese, kde nechybí snad žádná moderní vychytávka. Najdeme zde automatické vyhřívání bazénu, které funguje pouze po určitou denní dobu v závislosti na tom, kdy bazén využíváte, dále klimatizační systém, který sám kontroluje spotřebu energie a umí vás kontaktovat, pokud nastane problém. Moderními vychytávkami jsou ve zdech zabudované reproduktory, které reagují na posluchače a jeho pohyb, vaše oblíbená hudba vás tedy následuje z místnosti do místnosti. Samozřejmě i v bazénu jsou instalovány podvodní reproduktory.

Čtěte více
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.