Stavba

Plot jako ze žurnálu

I když se to lidem z města může zdát jako sci-fi, ještě i u nás existují místa, kde si nemusíte před domem zamykat auto a ráno ho tam najdete stát. Postupně jich ale ubývá a ve většině lokalit by to nikoho ani nenapadlo. S tím samozřejmě souvisí i bezpečnost v domě a jeho bezprostředním okolí. Chcete se doma cítit bezpečněji? Kvalitní oplocení vyřeší váš problém a postará se rovněž o náležitý pocit soukromí. Čtěte více

Jaké výhody má betonový plot

Mezi nejčastěji využívané typy oplocení v posledních letech patří betonové ploty. Tento typ oplocení lze využít na soukromém i komerčním pozemku. Jeho velkou výhodou je variabilita, betonový plot si můžete navrhnout podle vašich představ, k dispozici je vám široká škála barev i dekorů, zvolit si můžete také výšku plotu a tvar zakončení. Díky tomu vypadá každý betonový plot jinak.

Čtěte více
 
 
 
 

Jak převézt velký náklad? S pomocí dodávky!

Pokud si klademe otázku, jak převézt velký náklad, když nemáme tak velký vůz, nebo pokud nám chybějí finance na koupi nového vozu, máme pro vás řešení. Dnes si totiž takovou dodávku klidně můžeme půjčit. Na trhu je v současné době půjčoven jako máku a proto si i navzájem konkurují. Snižují například ceny pronájmu nebo se snaží nalákat k zapůjčení vozu nejrůznějšími akčními nabídkami. Značná většina půjčoven poskytuje také služby v oblasti pronájmu vozidla s minimální povolenou hmotností až 3,5T.

Čtěte více

Dřevěné sruby – tradice a jedinečnost

Srub představuje sofistikovanou stavbu, která má dnes velký potenciál. Nejen, že jsou to ekologické stavby, které jsou z obnovitelného materiálu, ale jsou to převážně tradiční stavby, které jsou vhodné především na venkov nebo do okrajových částí. Spojení s přírodou je tady mnohem větší.

Čtěte více

Prověření projektu

Chystáte se stavět a máte již vypracovaný stavební projekt? Nejste si jisti, zda je všechno tak, jak to má být? Chcete se vyhnout zbytečnému předělávání nějakého stavebního prvku?
Objednejte si u mě službu prověření projektu. Jsem Jiří Hlavín, DiS. a jako nezávislý pozorovatel Vám můžu zkontrolovat Váš projekt a podívat se, zda v něm není nějaká nejasnost, která by mohla v případě špatného postavení vést k závažným problémům a s tím spojenými dalšími finančními náklady za Vaši stavbu. Jsem certifikovaná odborník, pravidelně školený a nestranně posoudím projekt stavby Vaší nemovitosti, zda je všechno tak, jak má být. Pro projektanty mohu vytipovat problematická místa stavby a můžeme se důkladně zaměřit na odstranění nedostatků v projektu.

Čtěte více

Montáž tepelných čerpadel

Systém vytápění je jednou z nejdůležitějších soustav v celém domě. V našich zeměpisných šířkách bývá v zimě i mráz, proto je důležité zajistit vaší domácnosti dostatek tepla i v chladném počasí. Můžete samozřejmě využít elektrický nebo plynový kotel, ovšem pokud chcete vytápět ekologicky a nějakou tu korunu navíc ušetřit, vsaďte raději na tepelné čerpadlo. Ano, jeho pořizovací náklady jsou o něco vyšší než kupní cena elektrického kotle, návratnost je však mnohem lepší a čerpadla jsou navíc ekologická, protože produkují naprosté minimum emisí do ovzduší.

Čtěte více

Kvalitní oplocení kolem domu

Ačkoli už je listopad, stavební sezona ještě zdaleka neskončila. Většina lidí, kteří staví rodinný dům, jej rádi také oplotí, aby chránili své soukromí a majetek před nezvanými návštěvníky. Na českém trhu naleznete široký výběr plotů, protože každý klade na oplocení zcela jiné nároky. Většinou se lidé shodují v tom, že plot má chránit jejich majetek před poničením či odcizením, dále potom bývá důležitý vzhled, který si však již každý představuje jinak.

Čtěte více

Jak vyzrát na odvod spalin

Při každém spalování vzniká vedle energie také nějaký vedlejší produkt. Většinou jde o spaliny, které je z otopné soustavy třeba odvést pryč. Pokud zde zůstanou, snižuje se koncentrace kyslíku, který podporuje další hoření, a tím se snižuje účinnost dalšího spalování. Jak tedy zajistit odvod nežádoucích spalin? Nejlepším řešením jsou komíny. Komín je potrubí, které vytváří komínový tah, ten nutí spaliny putovat do ovzduší a podporuje tak zvyšování efektivity spalování. Je však třeba v komínu udržovat optimální komínový tah, pokud by byl příliš silný, účinnost spalování opět klesá.

Čtěte více

Vytápíme pomocí tepelného čerpadla

Způsobů vytápění se dnes na trhu najde celá řada. Otázkou vždy je, který způsob je nejvhodnější právě pro vás. Od toho jsou tu profesionálové od firmy Solarex.cz, která nabízí svým klientům široký výběr služeb v oblasti alternativních zdrojů tepla. Primárně se zabývá systémy vytápění využívajícími tepelná čerpadla.

Čtěte více

Jak urychlit stavbu

Obecně se urychlování stavebního procesu nedoporučuje, protože jsou stavební úkony, které vyžadují svůj čas a pokud jim ten čas nedopřejete, můžete si zadělat na velké problémy. Nicméně dobrá příprava na samotnou stavební fázi vám může ušetřit spoustu času. Jak taková příprava probíhá?

Čtěte více
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.