Stavba

Solární panely ano či ne?

Solární články jsou v dnešní době od zákazníků čím dál více zkoumané, zda-li se vyplatí pro jejich realizaci či nikoliv. Problémem jsou jejich poměrně vysoké pořizovací náklady, údržba a samozřejmě také náchylnost k znehodnocení působením povětrnostních podmínek, ta se však dá velmi dobře eliminovat, když je s panely počítáno již od počátku stavby. Projektant si může pohrát se střechou dle libosti a umožnit tak bezpečné uchycení panelů, tam, kde se solární panely používají jako doplňkové řešení, je to vždy složitější.
Čtěte více

Jakou maltu?

Jste zastáncem přípravy malty hezky postaru a nebo jste moderní a koupíte si ji raději již namíchanou? Stavař od stavaře má na maltu jiný názor, zatímco jeden si nemůže vynachválit maltu v prášku, kterou stačí jen rozmíchat, druhý nad ní ohrnuje nos a raději si nechá na staveništi složit písek, cement, sám si vyhasí vápno a maltu si podle potřeby namíchá. Pro někoho je otázka pohodlí zajet si do obchodu stavebninami a vybrat si zde maltu patřičné zrnitosti a další vychytávky, které mu poradí odborníci (když má tedy štěstí a na odborníka v obchodě narazí), a doma si již maltu pouze rozmíchá s vodou a je připraven.
Čtěte více
 
 
 
 

Vjezd bez sněhu

Pravdou je, že v současné době není zrovna období vhodné na přemýšlení o sněhu, podle odborníků je ale ta nejlepší chvíle pro stavbu. Už jste přemýšleli nad tím, jaké by to bylo, kdybyste nemuseli v zimě odhrnovat sníh z příjezdové cesty a uklidili si tak své čtyřkolé mazlíčky do garáže, aniž byste museli vystoupit ven z automobilu?

Jestli je to i vaším snem, máme pro vás novinku v podobě rozmrazovací rohože. Jedná se vlastně o odporové dráty zabudované v tepelně odolné podložce, která se umisťuje do betonu na příjezdovou cestu. Poté stačí už jen na termostatu lokálně nebo dálkově nastavit teplotu a sníh před vjezdem je minulostí.
Čtěte více

Kvalitní hliníkové plechy

Alcom Alval s.r.o. nabízí hliníkové materiály v té nejvyšší kvalitě. Alcom Alval patří mezi velmi důležité dodavatele hliníku na trhu. Hliník je lehký kov stříbřitě šedé barvy, jehož objevitelem se stal roku 1825 fyzik Hans Christian Oersted. Ve volné přírodě se vzhledem k vysoké reaktivitě hliníku můžeme setkat pouze s jeho sloučeninami.
Čtěte více

Druhy topení

Čím je dnes nejvýhodnější topit a co patří mezi běžné topné systémy? Jako první je potřeba asi zmínit ten nejstarší, a to je oheň, dnes si ale už nebudeme dělat v obýváku ohniště. Je to trochu nepraktické neustále měnit podlahu, ale máme možnost například pořídit si krb nebo kamna. Dnes při zvyšující se ceně energie elektrické a plynu se to zdá jako čím dál více využívaná věc.
Čtěte více
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.