Jak lít a dokončit beton

Jak lít a dokončit beton

Lití betonu je časově náročný úkol. Klíčem k úspěchu je být připraven. Jakmile začnete s naléváním betonu, je třeba se plně soustředit.

Jak na to

Nejprve si připravte místo, odstraňte veškerou vegetaci a také všechny hrubé nečistoty. Polijte zem odstraňovačem plevele a vyznačte si místo, kam bude třeba beton nalít. Vysypte vyznačenou oblast asi půl centimetru vysokou vrstvou písku nebo kamení a zarovnejte ji s ostatním terénem.

Nakreslete si plán s měřením projektu včetně hloubky betonu na základě vašich konkrétních projektových specifikací. Sestavte si dřevěné bednění pro vytvarování forem, kam se bude lít beton. Umístěte dilatační pásky všude tam, kde bude nový beton sousedit s tvrdým povrchem. Tyto proužky umožňují roztahování a smršťování betonu a zabrání jeho praskání.

Nalijte čerstvý beton do připravených forem a lopatou beton rozhrňte, aby se dostal všude rovnoměrně. Pomocí dřevěné latě srovnejte povrch betonu a přebytečný materiál odstraňte. Nezapomeňte, že beton musí pomalu zrát, je tedy důležité jej pravidelně polévat vodou, nejlépe ze zahradní konve.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.