Jak vytapetovat obývací pokoj

Obývací pokoj je pro většinu lidí místností, kde se setkává celá rodina, kam se zvou návštěvy, zkrátka intenzivně se zde žije. Tomu by měla odpovídat i atmosféra místnosti. Každý má o obývacím pokoji své vlastní představy, zatímco někdo vyznává minimalistický styl a volí spíš minimum nábytku, další si třeba potrpí na prostornou knihovnu a prostor pro oblíbené dekorativní předměty.

Někomu vyhovují jednoduše bílé stěny, jiný dává přednost barvám, ať už se jedná o malbu, nebo barevné vzorované tapety. Tapety známe již stovky let, využívat se začaly ve starověké Číně v papírové formě, odtud se začaly šířit do celého světa. V Evropě byly tapety oblíbené zejména ve středověku, kdy pomáhaly zútulnit studené zámky. Po jejich vzoru se dnes vyrábí romantické zámecké tapety s obdobnými vzory, jaké můžeme najít na stěnách mnoha zámků. Další oblíbené dekory jsou skandinávské tapety, na kterých nejčastěji najdete geometrické tvary v pastelových barvách. Využít můžete také přírodní dekory imitace dřeva, kamene apod.

Velmi záleží na dispozicích obývacího pokoje a jeho orientaci, do světlých prostorných místností lze bez obav využít i větší vzory či tmavší barvy, pokud máte tmavší či menší obývák, bude lepší zvolit tapetu ve světlejších odstínech, které jej opticky zvětší. Využít můžete vedle klasických tapet také fototapetu, která může nést jakýkoli obraz, záleží na vašem vkusu, zda chcete mít na zdi výhled na Manhattan, pohled do vesmíru, na zasněžené Alpy, nebo třeba na saharské písečné duny. Vyberte si podle vašeho gusta tu správnou tapetu, pak už zbývá jen ji nalepit. Nehledejte v tom však žádnou vědu, tapetování zvládne každý, stačí znát přesný postup a mít trochu pečlivosti. Tapety se skvěle hodí do moderního interiéru, neváhejte proto, vyberte si tu vaši a pusťte se do tapetování ještě dnes.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.