Chytrý a úsporný dům

Chytrý a úsporný dům

Moderní technologie nezastavíme, naopak je můžeme využít k vlastnímu prospěchu a k ušetření energie, kterou bychom zbytečně spotřebovávali. Vezměme si třeba notoricky známé sídlo Billa Gatese, kde nechybí snad žádná moderní vychytávka. Najdeme zde automatické vyhřívání bazénu, které funguje pouze po určitou denní dobu v závislosti na tom, kdy bazén využíváte, dále klimatizační systém, který sám kontroluje spotřebu energie a umí vás kontaktovat, pokud nastane problém. Moderními vychytávkami jsou ve zdech zabudované reproduktory, které reagují na posluchače a jeho pohyb, vaše oblíbená hudba vás tedy následuje z místnosti do místnosti. Samozřejmě i v bazénu jsou instalovány podvodní reproduktory.

Podobné je to s ovládáním osvětlení, teploty, telefonů i počítačů. Obrazy na zdech jsou vlastně obrazovky s vysokým rozlišením, které mají podle rozpoznání osoby v místnosti nastaveno umělecké dílo odpovídající vkusu jednotlivých osob v domácnosti. A v čem tedy spočívá ta úspora? Pokud opustíte dům, zapnete klimatizaci a necháte otevřené okno, chytrý systém ovládání domu vám zavolá, co se děje, zeptá se, jak chcete situaci vyřešit a dokáže na váš povel reagovat. Dále pro úsporu energie fungují také motorizované žaluzie, které se při dosažení určité teploty v interiéru spustí a zapne se klimatizace.

Pro vaše maximální pohodlí tu jsou nejrůznější senzory, které vám značně usnadní bydlení. S ohledem na péči o děti skvěle fungují kamery a snímače pohybu v případě, že se vaše malé dítě vzbudí. Máte-li služebnictvo nebo výpomoc v domácnosti, můžete zpětně zjistit, které pokoje se uklízely a kam hospodyně vůbec nevešla. Jak vidíte, chytré domy jsou velmi pohodlné a mohou vám až překvapivě ušetřit spoustu energie, vyzkoušejte i vy některé z nejnovějších vychytávek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Vinylové podlahy mají zelenou

Obliba vinylových podlah se neustále zvyšuje a to můžeme s klidem říci, že nad takovými podlahami donedávna spousta lidí spíše ohrnovala noc a dával přednost spíše laminátu. Důvodů, proč si pořídit právě vinyl je jistě několik. Vinylové podlahy dostávají prostor ukázat se v plné síle a pomalu ale jistě paradoxně vytlačují konkurenta v podobě laminátové podlahy.