Chytrý a úsporný dům

Chytrý a úsporný dům

Moderní technologie nezastavíme, naopak je můžeme využít k vlastnímu prospěchu a k ušetření energie, kterou bychom zbytečně spotřebovávali. Vezměme si třeba notoricky známé sídlo Billa Gatese, kde nechybí snad žádná moderní vychytávka. Najdeme zde automatické vyhřívání bazénu, které funguje pouze po určitou denní dobu v závislosti na tom, kdy bazén využíváte, dále klimatizační systém, který sám kontroluje spotřebu energie a umí vás kontaktovat, pokud nastane problém. Moderními vychytávkami jsou ve zdech zabudované reproduktory, které reagují na posluchače a jeho pohyb, vaše oblíbená hudba vás tedy následuje z místnosti do místnosti. Samozřejmě i v bazénu jsou instalovány podvodní reproduktory.

Podobné je to s ovládáním osvětlení, teploty, telefonů i počítačů. Obrazy na zdech jsou vlastně obrazovky s vysokým rozlišením, které mají podle rozpoznání osoby v místnosti nastaveno umělecké dílo odpovídající vkusu jednotlivých osob v domácnosti. A v čem tedy spočívá ta úspora? Pokud opustíte dům, zapnete klimatizaci a necháte otevřené okno, chytrý systém ovládání domu vám zavolá, co se děje, zeptá se, jak chcete situaci vyřešit a dokáže na váš povel reagovat. Dále pro úsporu energie fungují také motorizované žaluzie, které se při dosažení určité teploty v interiéru spustí a zapne se klimatizace.

Pro vaše maximální pohodlí tu jsou nejrůznější senzory, které vám značně usnadní bydlení. S ohledem na péči o děti skvěle fungují kamery a snímače pohybu v případě, že se vaše malé dítě vzbudí. Máte-li služebnictvo nebo výpomoc v domácnosti, můžete zpětně zjistit, které pokoje se uklízely a kam hospodyně vůbec nevešla. Jak vidíte, chytré domy jsou velmi pohodlné a mohou vám až překvapivě ušetřit spoustu energie, vyzkoušejte i vy některé z nejnovějších vychytávek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.