Co dělat než se začne stavět

Co dělat než se začne stavět

Rozhodně nepodceňujte dobré plány, čím víc času strávíte plánování a přemýšlením o stavbě, tím více ušetříte času při samotné stavbě a také peněz, protože tak odstraníte spoustu neduhů stavby ještě předtím, než je zvládnete reálně udělat. Není radno podcenit žádnou maličkost, raději si vše předem rozmyslete a naplánujte, nakreslete a udělejte si i 3D model nebo vizualizaci, která vám nabídne trojrozměrný obrázek, jak dům bude ve skutečnosti vypadat.

Cokoli se vám nelíbí nebo čím si nejste jistí, konzultujte se zkušeným odborníkem stejně jako vaše nápady a představy, díky tomu se vám podaří, že vám projektant zhotoví plány na váš skutečně vysněný dům.

Jakmile budete řešit stavební povolení, nechte si od projektanta zhotovit také položkový rozpočet. Jde o soupis všech materiálů a jejich množství, které budete na stavbu potřebovat. Stačí vynechat ceny a můžete jej zasílat stavebním firmám, aby vám ceny doplnily podle jejich ceníku. Tak si nejlépe vyberete firmu, která vás nechce hned oškubat, ale nabízí férové ceny. Pokud se rozhodnete, že stavbu nebude provádět jedna firma, ale budete si shánět na dílčí práce samostatné řemeslníky, bude vás to stát sice víc času, nicméně tak hodně ušetříte na ceně. Tak se do toho pusťte, hodně štěstí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.