Stavba

U oken sledujte kvalitu

V každém domě jsou velmi důležitá okna, dveře a další prosklené plochy. Stále častěji jsou bungalovy vybavovány francouzskými okny nebo kouzelnými zimními zahradami, které se stávají skutečnými ozdobami domů. Důležitý však je výběr správných oken, zejména pokud jde o plastová okna, je na českém trhu výrobců velké množství, ne vždy však prodávají a montují skutečně kvalitní produkty.

Čtěte více

Jak si vybrat kvalitní a estetický plot

Každý si svůj vysněný plot představuje jinak, někdo vidí jasně kamenné sloupky a mezi nimi dřevěné latě, jiného fascinují kované ploty a další je rozhodnut pro kamenný plot. Co ale dělat, pokud jste si zatím žádný plot nevybrali? Slyšeli jste už o betonových plotech? Betonové ploty jsou univerzálním řešením pro každého, splňují veškeré požadavky na pevnost, odolnost a dlouhou životnost, navíc jsou také esteticky vypracované.

Čtěte více
 
 
 
 

Pro stavební techniku k odborníkům

Každá stavba vyžaduje použití stavební techniky, většinou se neobejdete bez těžké techniky. Zpravidla potřebujete bagr nebo alespoň minirýpadlo, které zajistí výkop základů. Pro mnohé stroje je třeba také zajistit energii, často se používají stavební elektrocentrály nebo robustní mobilní benzínové, dieselové či elektrické kompresory.
Čtěte více

Kvalitní řezání hliníkových polotovarů

Alcom Alval s.r.o. je dlouholetým dodavatelem hliníkových polotovarů. Firma patří mezi hlavní dodavatele ve strojírenské oblasti již od roku 1996. Díky dlouholeté tradici tak může nabízet svým zákazníkům pouze kvalitní služby.
Již od svého založení poskytuje k prodávanému materiálu řadu služeb, mezi které patří řezání desek kotoučovou pilou, příčné dělení svitků nebo stříhání plechů strojními nůžkami a v neposlední řadě také tvarové řezání vodním paprskem.
Čtěte více

Profesionální jeřáby

Jeřáby, kladkostroje a zdvihací technika vůbec je velmi užitečná. Vždyť žádná stavba se neobejde bez jeřábu, při stavbách a rekonstrukcích budov a mostů je také zapotřebí využít zdvihací techniky. Zdvihadla, jeřáby i kladkostroje zkrátka najdou své uplatnění v širokém spektru různých odvětví, jsou na ně kladeny vysoké technické nároky, ať už na nosnost, technické provedení nebo životnost. Je tedy stále vysoká poptávka po kvalitních strojích.
Čtěte více

Dřevo jako stavební materiál

Dřevo se používá jako stavební materiál od počátku věků, ale v poslední době se vrací stále více na scénu a pomalu vyrovnává i zděné domy co do počtu nových zakázek. Dřevostavby a sruby jsou dnes opět v módě, tak vedle klasických domů vyrůstá mnoho nových staveb ze dřeva nebo z materiálů, které se ze dřeva skládají.

Firmy na výstavbu se nám také množí jako houby po dešti, a tak je potřeba vybírat velmi pečlivě a dívat se především na reference, přeci jen si člověk kupuje věc, která mu bude sloužit po dlouhá desetiletí.
Čtěte více

Kam umístit jističe

Při rekonstrukci nebo stavbě nového domu budete již při projektování postaveni před otázku, kde má být umístěna tzv. pojistková skříň, do které se již dnes dávají jističe.

Jističe by měly být dobře dostupné jak z venku, tak i zevnitř domu, protože se samozřejmě při zkratu stane, že některý z nich zareagujete a budete ho muset jít opět nahodit. Na druhou stranu nebudete si ho dávat do kuchyně ve druhém patře, protože k němu chodí i revizor a z dílny to máte zase přes celý dům. Ideální umístění je u každého domu individuální, ale snažte se najít univerzální řešení.
Čtěte více

Zamrzání okapu

Pokud jde o okapy, dnes máte na výběr hned z několika materiálů na okapy pro dům. Máme tu pozinkované materiály, měděné okapy, poslední dobou velmi oblíbené jsou také plastové okapy. Každý z těchto materiálů má své výhody i nevýhody, ať se již jedná o cenu nebo trvanlivost materiálu.

Je potřeba počítat s tím, že v zimě se může stát, že v okapu zamrzne voda a led, to je velký nepřítel a dokáže s okapem udělat krátký proces. A proto je dobré s tím počítat a nechat si do okapu umístit rozmrazovací drát, který vám pomůže v zimě odstranit led z okapů a rýn.
Čtěte více

Stavební dozor

Při realizaci stavby jsou některé věci zcela zřejmé, ale některé jsou jen doporučené. Mezi doporučené se řadí i stavební dozor. Není tedy nutnost ho na stavbě mít, ale vřele doporučuji. Ono člověk je z podstaty velmi lenivý tvor, a tak se může občas stát, že i v době pracovní nevykonává to, co má. A právě i na to je zde stavební dozor, který na stavbě plní funkci hlídacího psa.

Samozřejmě není zde jen proto, aby hlídal, zda se dělníci opírají nebo neopírají o lopaty. Je to odborník, který má především dbát na to, aby vše šlo podle předem stanovených plánů a také aby se na vše byl používán deklarovaný materiál. Dnes chtějí totiž ušetřit i stavební společnosti, takže problém může být na světě, je přeci beton jako beton. A nebo není?
Čtěte více
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.