Dřevěné sruby – tradice a jedinečnost

Srub představuje sofistikovanou stavbu, která má dnes velký potenciál. Nejen, že jsou to ekologické stavby, které jsou z obnovitelného materiálu, ale jsou to převážně tradiční stavby, které jsou vhodné především na venkov nebo do okrajových částí. Spojení s přírodou je tady mnohem větší.

Moderní svět bydlení zahrnuje i sruby na klíč

Srub je tradiční dřevěnou stavbou, která má stále co nabídnout. Pro svůj osobitý charakter nabízí individuální a neobyčejný způsob bydlení. Moderní technologie se ale intenzivně a stále vyvíjejí, nabízejí různé technické možnosti a posouvají tak kvalitu staveb neustále kupředu. V dnešní době plné technických vymožeností a nejrůznějších inovací, v době, kdy dřevěné stavby zažívají určitou renesanci, reprezentují nové moderní technologie dřevěných domů jednu z možností, jakou se k přírodě může stavebnictví ubírat. Zajímavou možnost nabízejí nízkoenergetické domy, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Takovou možnost mají i dřevěné sruby, které si získávají stále víc příznivců.

Sruby na klíč

I tento druh stavby se dá pořídit na klíč. Mnohé spolehlivé firmy nabízejí komplexní služby a to včetně projektové dokumentace i financování. Jejich několikaleté zkušenosti nabízejí klientům široké možnosti, které jim splní sny o lepším a zdravém bydlení. Teplé a harmonické bydlení ve srubu nabízí nejen kvalitu bydlení, ale také komfort moderního stylu. Srubové domy na klíč se tedy pořizují i proto, že si nemusíme lámat hlavu nad tím, jak celá stavba bude vlastně probíhat. Služby zahrnují veškerou práci spojenou s výstavbou takových domů od A – Z.

Výhody srubu

Asi každého investora zajímají dvě věci, jak dlouho bude stavba trvat a kolik to bude stát. Musíme konstatovat, že nespornou výhodou srubových domů je jejich realizace v poměrně krátkém čase, což oceníme asi všichni. Bydlet tak můžeme běhen několika týdnů a to je přece skvělý začátek. . Při dobře kontrolovatelné stavební fázi je také možné stavět v jakémkoliv ročním období. Další výhodou je jeho nízká cena. Pokud nebudeme nároční na velkost srubu a postačí nám klasická velikost 3+1, můžeme takovou stavbu pořídit do jednoho milionu korun.

Údržba a kvalita bydlení

I srubový dům je třeba udržovat,aby nám vydržet několik desítek let. Po jeho výstavbě je dobré dům naimpregnovat vhodným prostředkem, který dřevo ochrání proti povětrnostním vlivům i proti nezvaným hostům, jako jsou třeba červotoči. Dřevo je přírodní materiál, který dýchá a to doslova. Je třeba mu proto k tomu dát prostor a pokud budeme dobře a dostatečně větrat, dům se nám odvděčí dokonalou atmosférou harmonického bydlení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.