Jak vyzrát na odvod spalin

Jak vyzrát na odvod spalin

Při každém spalování vzniká vedle energie také nějaký vedlejší produkt. Většinou jde o spaliny, které je z otopné soustavy třeba odvést pryč. Pokud zde zůstanou, snižuje se koncentrace kyslíku, který podporuje další hoření, a tím se snižuje účinnost dalšího spalování. Jak tedy zajistit odvod nežádoucích spalin? Nejlepším řešením jsou komíny. Komín je potrubí, které vytváří komínový tah, ten nutí spaliny putovat do ovzduší a podporuje tak zvyšování efektivity spalování. Je však třeba v komínu udržovat optimální komínový tah, pokud by byl příliš silný, účinnost spalování opět klesá.

Záleží také na materiálu, ze kterého je komín vyroben, dříve byly samozřejmostí zděné komíny, v současné době se však do módy dostávají komíny z nerezu. Tyto komíny z pravého nerezového plechu jsou velmi odolné vůči vlhkosti, působení agresivních spalin a také extrémním teplotám, vydrží vám tak bez úhony sloužit dlouhá desetiletí. Velkou výhodou oproti ostatním je zejména to, že nerezové komíny se skládají jako stavebnice z jednotlivých dílů, které lze poskládat podle potřeby. Není tedy problém se pomocí komínového potrubí vyhnout nějaké překážce nebo dosáhnout potřebné výšky komínu.

Nerezové komíny se vyrábí v několika provedeních, můžete si vybrat, zda si pořídíte jednoplášťový nerezový komín, který můžete použít jako samostatný komín nebo jako komínovou vložku. Dalším typem nerezového komínu je izolovaný nerezový komín, který se skládá ze dvou vrstev nerezové oceli. Mezi oběma plášti je vrstva tepelné izolace, díky níž není povrch komínu horký a můžete jej použít bez obav i v interiéru. Nerezová ocel má výhodu také v nízké hmotnosti, díky které komín nepotřebuje vlastní základ a můžete jej použít i v exteriéru a upevnit jej přímo na fasádu. Vyberte si i vy vysoce kvalitní nerezový komín od Komíny-nerez.cz jako váš efektivní odvod spalin.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Vinylové podlahy mají zelenou

Obliba vinylových podlah se neustále zvyšuje a to můžeme s klidem říci, že nad takovými podlahami donedávna spousta lidí spíše ohrnovala noc a dával přednost spíše laminátu. Důvodů, proč si pořídit právě vinyl je jistě několik. Vinylové podlahy dostávají prostor ukázat se v plné síle a pomalu ale jistě paradoxně vytlačují konkurenta v podobě laminátové podlahy.