Jak urychlit stavbu

Jak urychlit stavbu

Obecně se urychlování stavebního procesu nedoporučuje, protože jsou stavební úkony, které vyžadují svůj čas a pokud jim ten čas nedopřejete, můžete si zadělat na velké problémy. Nicméně dobrá příprava na samotnou stavební fázi vám může ušetřit spoustu času. Jak taková příprava probíhá?

Zejména jde o to shromáždit před podáváním žádosti na stavební úřad veškeré potřebné dokumenty v co nejkratším čase. V ideálním případě vám sdělí na stavebním úřadě, co všechno má být součástí projektu a co od vás při podání žádosti o stavební povolení bude úřad vyžadovat. Bohužel z vlastní zkušenosti vím, že vám většinou všechno stejně neřeknou a bude vám potom něco nakonec chybět, čímž se lhůta pro získání stavebního povolení zbytečně prodlužuje.

Pozor si dejte zejména při řešení napojení vjezdu z pozemku na komunikaci. K tomu potřebujete totiž souhlas Policie ČR, bez něj vám obec neudělí souhlas s výstavbou, bez kterého nezískáte stavební povolení. Nezapomeňte také na to, že potřebujete mít podpisy všech majitelů sousedních pozemků, že souhlasí s výstavbou vašeho domu. Pokud tedy máte všechny dokumenty pohromadě, můžete se vydat na stavební úřad a doufat, že brzy získáte stavební povolení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.