Jak urychlit stavbu

Jak urychlit stavbu

Obecně se urychlování stavebního procesu nedoporučuje, protože jsou stavební úkony, které vyžadují svůj čas a pokud jim ten čas nedopřejete, můžete si zadělat na velké problémy. Nicméně dobrá příprava na samotnou stavební fázi vám může ušetřit spoustu času. Jak taková příprava probíhá?

Zejména jde o to shromáždit před podáváním žádosti na stavební úřad veškeré potřebné dokumenty v co nejkratším čase. V ideálním případě vám sdělí na stavebním úřadě, co všechno má být součástí projektu a co od vás při podání žádosti o stavební povolení bude úřad vyžadovat. Bohužel z vlastní zkušenosti vím, že vám většinou všechno stejně neřeknou a bude vám potom něco nakonec chybět, čímž se lhůta pro získání stavebního povolení zbytečně prodlužuje.

Pozor si dejte zejména při řešení napojení vjezdu z pozemku na komunikaci. K tomu potřebujete totiž souhlas Policie ČR, bez něj vám obec neudělí souhlas s výstavbou, bez kterého nezískáte stavební povolení. Nezapomeňte také na to, že potřebujete mít podpisy všech majitelů sousedních pozemků, že souhlasí s výstavbou vašeho domu. Pokud tedy máte všechny dokumenty pohromadě, můžete se vydat na stavební úřad a doufat, že brzy získáte stavební povolení.

Nepřehlédněte

Vinylové podlahy mají zelenou

Obliba vinylových podlah se neustále zvyšuje a to můžeme s klidem říci, že nad takovými podlahami donedávna spousta lidí spíše ohrnovala noc a dával přednost spíše laminátu. Důvodů, proč si pořídit právě vinyl je jistě několik. Vinylové podlahy dostávají prostor ukázat se v plné síle a pomalu ale jistě paradoxně vytlačují konkurenta v podobě laminátové podlahy.