Rekonstrukce

Rozšiřujeme skladovací prostory

Taky se vám už stalo, že jste potřebovali narychlo zvětšit kapacitu skladovacích prostor? V dnešní době není problém to vyřešit. Mobilní haly jsou efektivním řešením jako náhradní skladovací prostory přechodně i dlouhodobě, mohou také sloužit při nejrůznějších akcích, můžete je dokonce použít k dočasnému zastřešení výrobních prostor nebo jiného pracoviště.

Čtěte více

Jak udělat ze starého domu moderní

Každý nechce stavět dům na zelené louce, někdo má možnost rekonstruovat starší dům a udělat z něj moderní bydlení. Jak ale na to? Vezměme si třeba klasickou vilku z 19. století, která již samozřejmě neposkytuje požadovaný komfort pro dnešní bydlení a je třeba spoustu věcí předělat.

Čtěte více
 
 
 
 

Se zateplením ušetříte

V současné době se stále častěji řeší otázka těsnosti domů. Starší domy se rekonstruují a pokud nemají žádnou izolaci, jsou také zateplovány. Proč? Důvod je jednoduchý, není-li dům zateplený, propouští větší množství tepla, vytápění vás tak stojí mnohem více než by muselo. Řešení se nalézá právě v zateplení.
Čtěte více

Pozvěte si odborníky na práce ve výškách

Ve větších městech nejsou vícepatrové domy ničím neobvyklým. Je však třeba je také udržovat. Jedná se především o administrativní budovy, které bývají z velké části prosklené a i když to nejsou přímo mrakodrapy, udržovat dvacet pater není žádný med. Jak se u takových budov potom mění třeba rozbité okenní sklo? Kdo se do takové výšky dostane? Odpověď je jednoduchá – horolezci. Na práce ve výškách potřebujete zkušené horolezce, kteří vybavení správnou technikou dokážou opravit, co potřebujete, mohou vám zajistit také mytí oken, natěračské práce nebo izolaci dilatačních spár.
Čtěte více

Jaké zvolit brusné kotouče

Brousit lze v dnešní době všemožné předměty, důležité je pouze vědět, jaké k tomu využít náčiní. Které kotouče umí to či ono. Brusné kotouče totiž můžeme rozdělit hned na dvě zásadní kategorie, kterou tvoří produkty skleněné a ocelové.
Při broušení takovýchto předmětů se využívají brusné kotouče na sklo a CBN či diamantové kotouče, jejichž doménou je hlavně litina, rychlořezná ocel HSS nebo ocel legovaná. Výběr je z tohoto pohledu dozajista bohatý.
Čtěte více

Oživte váš dům pomocí kamenných obkladů

Kámen je základním stavebním prvkem již od pradávna, z kamene se stavělo a kamenné byly také ozdoby a doplňky v interiérech. Móda kamene se opět vrací, velice moderní jsou kamenné doplňky, kamenné obrazy a jiné dekorace na stěnu, které mají za úkol zútulnit váš dům nebo byt a vytvořit z něj pravý domov. Ještě něco z kamene se v současné době často používá, jsou to kamenné obklady na stěnu.
Interiérový design – vnitřní obklady
Čtěte více

Spoléhejte pouze na kvalitní nářadí

Ať už bydlíte v domě nebo bytě, určitě se mnou budete souhlasit, že je neustále potřeba něco předělávat, opravovat a přizpůsobovat. Člověk je od přírody tvor nespokojený a vždy si najde něco, co by se dalo vylepšit nebo opravit. Na to však potřebujete také kvalitní vybavení. V dnešní době, kdy vládnou supermarkety a hypermarkety většina lidí navštíví jeden z velkých obchodních řetězců s pomůckami pro dům a zahradu, kde si nakoupí potřebné nářadí a vybavení. Problém však je v tom, že často bývá ruční nářadí v těchto řetězcích nevalné kvality a odpovídající poměrně krátké životnosti.
Čtěte více

Garáž v domě?

Ptáte se, jaké výhody má garáž umístěná přímo v domě? Odpověď je velmi jednoduchá, tak především je to otázka pohodlí, protože při nastupování a vystupování z auta jste již doma a nemusíte v zimě mrznout na ulici.

Moderní vychytávkou jsou dálkové ovladače na otevírání branky a posuvných vrat u garáže. Stejně tak můžete pro pohodlné "odhazování sněhu" použít rozmrazovací rošty, o kterých jsme již dříve psali. Nevýhodou je to u malých domů, kde samozřejmě garáž není jen tak nějaký kumbál. Na svého oře musíte mít dostatek místa a to samozřejmě zabírá prostor, který může být v domě využit i třeba na dva pokoje.
Čtěte více

Žaluzie do oken nebo na okna?

Jaké si vybrat žaluzie nebo rolety? Přemýšlíte nad koupí nových plastových oken? A co žaluzie, dáte přednost žaluziím vnitřním nebo venkovním? Dnes existuje několik druhů, vezmeme to od vnějšku domu směrem dovnitř.

Prvním typem stínící techniky jsou rolety. Rolety jsou poměrně robustní a jsou umístěny zvenku na oknech, proto jsou pro stínění nejúčinnější. Pohlcují také spoustu tepla, dokážou tedy i velmi dobře izolovat. Dalším typem jsou žaluzie uvnitř oken. Ano i dnes, kdy se dělají např. trojskla, je možné se domluvit na tom, že vám žaluzie instalují mezi okenní skla. Tento typ žaluzií je velmi oblíbený, protože se na ně z vnějšího prostředí nepráší a nepoškodí se ani zevnitř z domu ani zvenku, protože je obklopují skla. Jejich pořizovací náklady jsou stále ale také poměrně vysoké.
Čtěte více

Vybíráme povrch

Stavíte-li nový dům nebo budete rekonstruovat nájezdovou cestu před garáží, tak je tento článeček určen právě vám. Nebudeme se dnes věnovat podloží, které musí být pro povrchy kvalitně připravené, ale pouze vrchní vrstvě příjezdové cesty nebo případně chodníčku vedoucího k domu.

První možností je zámková dlažba, je to dnes asi nejoblíbenější povrch pro parkování auta nebo pro samotné zajíždění do garáže. Výhodou zámkové dlažby je především její estetický dojem, naopak nevýhodou je oproti některým dalším povrchům větší náchylnost k poškození.
Čtěte více
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.