Jak postupovat při rekonstrukci

Jak postupovat při rekonstrukci

Chcete-li stavět nebo rekonstruovat, vždy potřebujete mít předem stanovený plán. Jak se tedy pustit do rekonstrukce a na nic nezapomenout?

1. Design a plánování
Návrh designu je důležitý, ať už jde o náčrtek na koktejlový ubrousek nebo pokročilé architektonické plány. Plánování a design je vždy na prvním místě. Ujistěte se, že jste si předem propočítali a zajistili také finanční prostředky pro rekonstrukci. Sestavte si seznam činností, které zvládnete sami, a také těch, na které si potřebujete pozvat odborníky.

2. Střecha, základy, okna
Na začátku se ujistěte, že statika budovy je v pořádku a nepropadají se základy nebo střecha. Pokud statika není zcela v pořádku, je třeba zajistit opravy oslabených stěn, nosných nosníků apod. Vyměňte vážně poškozená okna, která mohou ohrozit další předělávání práce.

3. Demolice
V závislosti na rozsahu vašich rekonstrukcí a stavu domu by demolice mohla být prvním krokem. K tomu je třeba pronajmout velký kontejner pro odpad.

4. Vzduchotechnika, elektrické a instalatérské práce
Při rekonstrukci je vhodné vyměnit staré elektrické vedení, respektive přidat nové rozvody, totéž platí o vodě a vzduchovodech pro vytápění nebo klimatizaci.

5. Izolace
Poslední věc, kterou musíte udělat než nanesete omítky, je přidat izolaci stěn a podkroví.

Máte-li zavedenou elektriku, stačí už jen zaházet dráty ve zdech a udělat základní vnitřní omítky. Příště vám přineseme další informace o tom, jak při rekonstrukci postupovat dál.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.