Jak udělat ze starého domu moderní

Jak udělat ze starého domu moderní

Každý nechce stavět dům na zelené louce, někdo má možnost rekonstruovat starší dům a udělat z něj moderní bydlení. Jak ale na to? Vezměme si třeba klasickou vilku z 19. století, která již samozřejmě neposkytuje požadovaný komfort pro dnešní bydlení a je třeba spoustu věcí předělat.

Základním problémem bývají rozvody elektřiny, počítejte také s tím, že bude třeba vyměnit rozvody vody a možná i odpady. Potom přijdou na řadu podlahy, pokud necháte vnitřní příčky tak, jak v současné době stojí. Při výběru podlah se řiďte vlastním vkusem, záleží pouze na vás, zda budete mít v obývacím pokoji koberec nebo se rozhodnete pro vinylovou podlahu.

Berte samozřejmě v potaz charakter domu, pravděpodobně by se nehodilo vybavit jej super moderním nábytkem, nicméně můžete si leccos dovolit. Vilky z 19. století jsou většinou vybaveny vysokými stropy a krásnými velkými okny, která poskytují v interiérech velké množství světla. Interiéry prosvětlíte ještě víc lustry s vysoce svítivými diodami.

Velmi moderním a v tomto případě zároveň elegantním řešením jsou dlažby, které můžete použít na chodbách, ale třeba také v kuchyni. Kuchyň bude vypadat velmi dobře v rustikálním provedení, máte-li dostatek místa, můžete použít kuchyň s ostrůvkem, která je zároveň velice moderní a praktická. Nebojte se pustit se do rekonstrukce, jen počítejte s tím, že většinou jsou konečné výdaje na rekonstrukci větší než počáteční odhady.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.