U oken sledujte kvalitu

U oken sledujte kvalitu

V každém domě jsou velmi důležitá okna, dveře a další prosklené plochy. Stále častěji jsou bungalovy vybavovány francouzskými okny nebo kouzelnými zimními zahradami, které se stávají skutečnými ozdobami domů. Důležitý však je výběr správných oken, zejména pokud jde o plastová okna, je na českém trhu výrobců velké množství, ne vždy však prodávají a montují skutečně kvalitní produkty.

Velmi záleží na použitých materiálech, některé firmy totiž rámy oken vyrábí z recyklovaných plastů, což je sice záslužné, avšak ve srovnání s rámy z nových plastů nejsou zdaleka tak kvalitní. Velké rozdíly jsou také v počtu komor oken a samozřejmě provedení. Většinou i co se týká skel, můžete vybírat z několika variant, máte na výběr mezi dvojsklem a trojsklem, hlavním rozdílem je koeficient přestupu tepla, tedy to, jak velké množství tepla přes sklo projde.

Plastová okna s izolačním dvojsklem se většinou doporučují umisťovat na jižní a západní stranu domu, kde přes den svítí slunce a přes sklo tak může interiér vyhřívat, naopak na severní a východní stranu, kam se sluneční paprsky moc nedostanou a bývá tu také mnohem větší zima, se doporučuje použít spíš okna s izolačním trojsklem.

V každém případě se při výběru oken poraďte s odborníky. Důležité jsou také zkušenosti firmy, proto vybírejte vždy raději podle referencí. Zavítejte do DAFEPLAST a vybírejte plastová okna, dveře nebo zimní zahrady z vysoce kvalitních materiálů.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.