Bydlení

Poraďte si s výběrem osvětlení

 

V žádném interiéru nesmí chybět dostatek světla. Někde se svítí jen v noci, jinde potřebujete svítit i ve dne, záleží především na dispozicích konkrétní místnosti a účelu jejího využití. Obecně nejvíce času tráví rodina v obývacím pokoji. Je tedy třeba věnovat dostatečnou pozornost tomu, abyste měli právě zde dostatek světla. Podle velikosti pokoje vybírejte centrální svítidlo. To může být stropní, které se hodí zejména do místností s nižším stropem, nebo závěsné svítidlo, které vynikne naopak v interiéru s vyšším stropem.  

Čtěte více

Stavba krbu krok za krokem

Rozhodli jste se také vy, že se nenecháte okrádat plynárnami účty za teplo? Zvolte si úspornější způsob vytápění interiéru. Tím nejekologičtějším a nejúspornějším je topení tuhými palivy. Pokud se rádi díváte do hořících plamenů, nedávejte si do sklepa kotel na tuhá paliva, ale pěkný krb do obývacího pokoje. Nevíte, jak na to? Poradíme vám, jak krok za krokem postavit váš vysněný krb.

Čtěte více
 
 
 
 

Péče o trávník na podzim - Víte, jak na to?

Aby váš trávník přečkal zimní období ‘’ve zdraví’’, je třeba se o něj ještě před prvním sněhem a mrazíkem náležitě postarat. Ovšem není to žádný složitý proces, zvládne to každý i zahradník začátečník.

Je jisté, že první chladný den neznamená konec práce na trávníku, o svůj zelený koberec se budete muset starat až do doby prvního sněhu. Mezi nejdůležitější péči patří likvidace spadaného listí, sekání a konečně také provzdušnění a velice důležité hnojení.

Čtěte více

Oživte váš balkon

Vlastníte-li byt s balkonem, je balkon často nejnavštěvovanějším místem v bytě. Obzvlášť v letních měsících je zde příjemně, můžete si balkon vybavit zahradním nábytkem a udělat si tak vyhledávanou oázu klidu.

Abyste byli na balkoně v bezpečí, je třeba mít pořádné zábradlí. O balkonové či lodžiové zábradlí se nejlépe postarají profesionálové, kontaktujte firmu Hanakov a nechte si vyrobit vysoce kvalitní luxusní kovové zábradlí na balkon.

Čtěte více

Vše pro spokojené bydlení

Spokojené bydlení je individuální záležitost. Každý potřebuje něco jiného a také za ideální označí jiné podmínky. nicméně k takovým základním předpokladům pohodlného bydlení patří dostatek tepla v interiéru, který obvykle zajišťuje kotel na různé druhy paliv, dále pravidelné dodávky elektřiny a také voda a kanalizace. Pokud máte toto všechno zajištěno, máte dobře "našlápnuto" ke spokojenému bydlení.

Čtěte více

Jak sehnat v Praze bydlení

I vy si zasloužíte luxusní bydlení. Proč byste měli bydlet v nějakém zatuchlém starém bytě, když můžete mít zbrusu nový byt v rámci jednoho z mnoha developerských projektů, které jsou nyní v Praze v plném proudu? Byty jsou moderní, obzvláště v Praze jsou také velmi dobře dostupné pro široké spektrum zájemců. Prohlédněte si i vy nabídku luxusních bytů v Praze, které mají na svědomí špičkoví architekti a bytoví designeři, kteří se zde skutečně vyřádili.

Čtěte více

Jaké to je bydlet v bytě

Bydlení v bytě znamená pro každého něco jiného. Pro někoho, kdo je hodně zaměstnán a nechce se starat o dům, je bydlení v bytě vysvobozením. Naopak pro někoho, kdo je zvyklý trávit hodně času venku nebo sportovat, je naopak byt učiněné vězení. Záleží na úhlu pohledu.

Čtěte více

Také okna si zaslouží vaši pozornost

Také okna, obzvlášť ta staršího data, mohou mít své bolesti. Pokud najdete prasklinu ve skle, nemusíte hned měnit celou okenní tabuli, dočasně vám pomůže bezbarvý lak na nehty, který aplikujte na obou stranách praskliny.

Průvan je nepříjemný

Máte-li doma průvan, pravděpodobně vám některé okno zcela netěsní. To samozřejmě zbytečně zvyšuje spotřebu tepla.

Čtěte více

Chceme mít bazén na zahradě

Viděli jste u známých v létě na zahradě bazén a chcete si ho pořídit i vy? Není to nic nemožného, stačí mít trochu místa a možnost, jak do bazénu napustit dostatek vody. Můžete si vybrat, zda vás více osloví nafukovací bazén s límcem, který pomáhá bazénu držet správný tvar, nebo máte možnost vybrat si bazén s vyztuženou konstrukcí. Oba typy bazénů jsou maximálně funkční a poskytnou vám velmi příjemnou možnost kdykoli se moci zchladit během parného léta v osvěžující vodě.

Čtěte více
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.