Tisíce podob designových svítidel Tom Dixon

 

Britský design je synonymem pro jednoduchost, preciznost a zálibu v tradičních materiálech a technikách. I po mnoha letech své činnosti zůstává ateliér Tom Dixon věrný originálnímu konceptu stavějícímu do popředí kov.
 

Jedinečný rukopis elegantních svítidel

Ostrovní design se těší neutuchající oblibě mezi odborníky i laickou veřejností a důkazem toho jsou i dekorativní svítidla Tom Dixon. Historie jedinečných designérských prvků pod značkou Tom Dixon se započala v roce 1959. Nejdříve tento ateliér svou pozornost soustředil na designový nábytek. V roce 1988 bylo na trh uvedeno první svítidlo s jedinečným autorským rukopisem.

Nezaměnitelný tvůrčí rukopis ateliéru Tom Dixon je zárukou originality, ovšem ve velmi elegantním a decentním provedení. Svítidla pocházející z tohoto věhlasného ateliéru zdobí mimo jiné interiér restaurace Královské akademie v Londýně. Stejně tak se jimi můžete nechat okouzlit v restauraci Barbecoa slavného kuchaře Jamieho Oliviera.
 

Luxusní kovy v hlavní roli

Nezpochybnitelným poznávacím znamením designových svítidel Tom Dixon je důraz na kovy v rozmanitých podobách. Proto zde nachází uplatnění nejen komponenty typicky industriálního vzhledu. Ovšem do centra pozornosti se dostávají zejména výrazné kovové plochy evokující zlato, stříbro či měď. Ty dodají každému interiéru neuvěřitelně luxusní nádech.

Kov, ať už mastný, nebo leštěný, za všech okolností zaručuje vysoce elegantní a luxusní vzhled všech svítidel. Vznikají tak promyšlené kolekce designových svítidel, které tvoří dokonalý, harmonický celek hodný i toho nejluxusnějšího interiéru.

Působivá je rovněž hra odrazů a odlesků, které vytváří lesklé plochy. Kovové povrchy si skvěle rozumí s decentní černou a bílou barvou, což ještě umocňuje elegantní vzhled. Jiné barvy už zde sice nenajdete, ale rozhodně je nebudete postrádat! Příjemným překvapením je také dokonalé propracování i vnitřní část svítidel, často s důrazem na kontrast matného a leštěného kovu. A jedinečná designová svítidla připomínající svým tvarem drahokam vám doslova učarují!
 

Každý detail se počítá

Ovšem designérské studio Tom Dixon myslí i na nejmenší detaily, a proto jsou součástí jeho portfolia také žárovky, ať už v klasickém provedení, nebo ozvláštněné jak jinak než kovovými detaily. V širokém portfoliu designových svítidel Tom Dixon nechybí ani koupelnová svítidla, která každou koupelnu pozvednou na vyšší úroveň. Za to vděčí například patrnému mramorovému dekoru.

 

Nedovedete si představit moderní interiér bez luxusních kovových detailů? Pak spojte příjemné s užitečným a inspirujte se designovými svítidly Tom Dixon, která se stanou skutečnou ozdobou každého interiéru!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.