Tapety včera a dnes

 

Kdo neměl za dob socialismu doma tapety, jako by nebyl. Bylo to velmi moderní, i když výběr vzorů byl značně omezen. Tapety byly papírové a tapetování nebyla žádná legrace. Lepidlo se nanášelo jak na zeď, tak na pás tapety, ten se musel nechat řádně provlhnout, a teprve potom bylo možné jej postupně pomalu přitisknout na zeď. Tapety se mnohdy trhaly a vytvářely na zdech nepěknou harmoniku. Pro ty, kteří mají ještě v živé paměti tyto zážitky, zřejmě nebudou moderní tapety příliš lákavé. I když materiály jsou v dnešní době mnohem vyspělejší stejně jako vzory.

Dnes už je to jiné...


Do vašeho interiéru můžete vybírat tapety s opakujícím se vzorem, ale také fototapety, které zobrazují reálné předměty, panoramata známých měst, pohledy do krajiny, do vesmíru nebo abstraktní a 3D vzory. Některé tapety jsou i dnes papírové a při jejich aplikaci se lepidlo nanáší přímo na pás tapety, na zeď už ale nikoli a samotné lepení je přeci jen trochu jednodušší než dřív. Kdo to chce mít ještě snazší, volí vliesové tapety, ty jsou mnohem odolnější, pevnější a hlavně se lepidlo nanáší při tapetování pouze na zeď, tapeta je suchá, takže se s ní mnohem snadněji manipuluje. Z hlediska jednoduchosti tapetování vyhrává ten, kdo si vybere samolepicí tapetu. Ta už je z výroby opatřena vrstvou lepidla, stačí tapetu sejmout z podkladového papíru a můžete ji rovnou umístit na zeď. Pro dokonalý efekt nezapomeňte řádně připravit podklad, který musí být rovný, hladký a suchý.


Chcete-li zútulnit váš interiér a tapetovat se vám nechce, vyzkoušejte samolepicí dekorace. Ty se vyrábějí v mnoha různých tvarech i barevných provedeních, stačí si vybrat ty nejvhodnější pro vás. Navštivte internetový obchod Tapeta-dekorace.cz, kde na vás čeká široký sortiment tapet do obývacího pokoje, ložnice, chodby i dětského pokoje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Vinylové podlahy mají zelenou

Obliba vinylových podlah se neustále zvyšuje a to můžeme s klidem říci, že nad takovými podlahami donedávna spousta lidí spíše ohrnovala noc a dával přednost spíše laminátu. Důvodů, proč si pořídit právě vinyl je jistě několik. Vinylové podlahy dostávají prostor ukázat se v plné síle a pomalu ale jistě paradoxně vytlačují konkurenta v podobě laminátové podlahy.