Tapetování nás baví

Někteří z nás jsou velmi kreativní a rádi vymýšlí, jak zdokonalit svůj domov. Nemusíte mít doma zdi a poličky ověšené nejrůznějšími serepetičkami, abyste se tu cítili doma. Všeho moc škodí, leckdo by si váš byt potom mohl splést s prodejnou dárkových předmětů. Důležité ale je na druhou stranu, aby váš byt nebyl příliš strohý. Uvažovali jste už nad použitím tapet? Tapety se vyrábí v mnoha různých dekorech, takže si určitě vybere každý.

 

Aplikace tapet? Levou zadní!

 

Neodradí vás určitě ani aplikace tapet, ta je totiž velmi jednoduchá. V případě klasických tapet se používá lepidlo k připevnění tapety ke stěně. Můžete vybírat tapety papírové, vliesové nebo vinylové. Existují však ještě samolepicí tapety, jejichž aplikace je ještě jednodušší. Nevyžadují použití žádného lepidla, stačí sejmout podkladový papír a můžete lepit. Výběr tapet se liší nejen podle vašeho vkusu, ale také podle pokoje, který chcete tapetovat.

 

Doby, kdy se tapetoval jedině celý pokoj, jsou dávno pryč. Dnes můžete otapetovat třeba jen jednu stěnu. Velmi populární jsou fototapety, které na stěně vytvoří obraz dle vašeho výběru. Fototapety se hodí do obývacího pokoje, do ložnice, na chodbu i do dětského pokoje. Vzorů existuje na výběr celá řada, rozhodněte se sami, zda budete mít na zdi panorama New Yorku, Himálaj nebo třeba Saharu. Populární jsou také rychlá auta, motorky nebo zvířecí motivy. Dětský pokoj vyžaduje spíš kreslené pohádkové dekory, těch na tapetách také naleznete spoustu. Do dětských pokojů se velmi dobře hodí 3D tapety, které vypadají jako prostorové. Vaše děti se tak budou cítit jako uprostřed šmoulí vesničky, závodu s Bleskem McQueenem nebo na louce plné víl a jednorožců. Dopřejte si stylové dekorace, které jsou praktické, snadno se instalují a vytvoří vám doma skvělé prostředí.

Nepřehlédněte

Vinylové podlahy mají zelenou

Obliba vinylových podlah se neustále zvyšuje a to můžeme s klidem říci, že nad takovými podlahami donedávna spousta lidí spíše ohrnovala noc a dával přednost spíše laminátu. Důvodů, proč si pořídit právě vinyl je jistě několik. Vinylové podlahy dostávají prostor ukázat se v plné síle a pomalu ale jistě paradoxně vytlačují konkurenta v podobě laminátové podlahy.