Renovace a broušení podlahy

Dřevěná podlaha je sice dominantou většiny starých domů, ale nemusíme se jich vzdát ani dnes. I naše moderní doba je nakloněna kvalitním dřevěným podlahám a i v případě, že je již stará a zašlá, dá se dokonale zrenovovat.

Stará dřevěná podlaha

Pokud bydlíme ve starším domě, kde jsou dřevěné podlahy, není důvod proč zoufat a přemýšlet nad výměnou. Dřevěné podlahy jsou opravdový poklad mezi podlahami, a i když jsou starší, dá se z nich opět vykouzlit dokonalá podlaha. S pomocnou rukou odborné firmy, správnou údržbou můžeme mít kvalitní a pevnou podlahu. Renovace podlahy vyžaduje sice několik etap úprav (včetně broušení podlahy) , ale vše se dá dobře zvládnout. Dřevěná podlaha pak bude sloužit několik dalších let. Navíc se renovací podlahy dá ušetřit nejen čas, ale i nemalé finanční prostředky. Samozřejmě, že pokud je podlaha napadená červotočem nebo hnilobou, tady s tím nic nenaděláme a je nutné podlahu vyměnit.

Dřevěná podlaha i do moderního bytu

Dřevěná podlaha může skvěle doplňovat i moderní interiér. Je vhodná prakticky do každé místnosti, která není vlhká nebo kde není nutný styk s vodou. I v klasickém panelovém domě můžeme dřevěnou podlahu klidně mít. Její údržba není složitá a navíc budeme mít kvalitní podlahu na několik desítek let dopředu zajištěnou.

Renovace a broušení dřevěné podlahy

Každá rekonstrukce domu či bytu si vyžaduje i renovaci či aspoň vybroušení podlahy, neboť od podlahy prakticky musíme začít. Nejdříve bychom se ale měli rozhodnout, zda se pustíme do takové renovace podlahy sami nebo s pomocí odborné firmy. Také bychom si měli uvědomit, jakou podlahu zvolit, zda budeme renovovat strou nebo položíme novou. Nová podlaha je samozřejmě pro většinu z nás jednodušší, ovšem renovace podlahy je také velmi výhodná a pokud jde o dřevěnou podlahu, přímo ideální. S pomocí profesionálů můžeme mít ze staré dřevěné podlahy opět novou a pevnou podlahu, která nám náš byt opět prozáří.

Co obnáší renovace podlahy

Renovace dřevěné podlahy má několik etap, které je třeba dodržet, aby výsledek renovace byl co nejlepší. Základem určitě je odborná konzultace s technikem profesionální firmy, která se renovacemi podlah zabývá. Ten rozhodne o míře poškození a navrhne optimální a reálné řešení. Různé prohlubně, praskliny nebo mezery, dokonce i díry a klasické vrzání podlahy se dají dobře odstranit, tak, aby byla podlaha dokonalá.

Všechny alternativy a úkony renovace podlahy se dají dopředu dobře naplánovat a zkonzultovat. Nemusíme se tedy obávat nepřipravenosti. Pomocná ruka odborné firmy je jistě výborným řešením, neboť naše laické znalosti by mohly jen podlahu poškodit nebo dokonce znehodnotit tak, že by se pak musela vyměnit celá. Proto si určitě nechme alespoň poradit. Není to žádná ostuda a navíc tak budeme mít jistotu, že jsme postupovali správně.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Vinylové podlahy mají zelenou

Obliba vinylových podlah se neustále zvyšuje a to můžeme s klidem říci, že nad takovými podlahami donedávna spousta lidí spíše ohrnovala noc a dával přednost spíše laminátu. Důvodů, proč si pořídit právě vinyl je jistě několik. Vinylové podlahy dostávají prostor ukázat se v plné síle a pomalu ale jistě paradoxně vytlačují konkurenta v podobě laminátové podlahy.