Plachty na zakrytí bazénu s dlouhou životností

 

V našich zahradách je dnes jako její součást bazén, který nám má sloužit pro vodní hrátky s dětmi nebo jako pohodové letní osvěžení v horkých měsících. Je to sice fajn, ale musíme si také uvědomit, že abychom měli každý den čistou vodu, musíme ji čistit. Ovšem objevují se také různé druhy nečistot, které se objeví na vodní hladině a my pak musíme chodit se sítkem a vodu čistit.

 

 

 

 

 

 

Plachta na zakrytí bazénu proti nečistotám

 

Vysokopevnostní zakrývací plachty na bazénJednou s velkých výhod bazénových plachet je, že jde o kvalitní ochranu vody před vniknutím různých nečistot do bazénu. Je to také jedna z výhod, pro kterou si ji majitelé bazénů pořizují. Pokud si ji pořídíme, máme tak jistotu, že se nám při správné instalaci nedostane do vody žádná nežádoucí nečistota. Jde především o listí, jehličí, hmyz a podobně. V případě, že se rozhodujeme, zda si takovou plachtu pořídit, jistě je tady další důvod, který určitě oceníme. Bazénová plachta může přispět k menší spotřebě bazénové chemie, protože při zakrytování vody se odpařuje v menším množství. Tím se může ušetřit právě na bazénové chemii, která je pro bazény důležitým prvkem již ze zdravotních důvodů a z důvodů kvality bazénové vody. A hlavně nepodceňovat, to se opravdu nevyplatí, protože koupat se v brčálové vodě není zrovna lákavé.

 

Mezi další výhody krycích plachet také patří dokonalá ochrana před povětrnostním podmínkám. Nepropouští déšť, což by v případě pouhé sítě na nečistoty nebylo možné a voda v bazénu by byla tak znehodnocena dešťovou vodou.

 

Bazénové krycí plachty na míru

 

Kvalitniplachty.cz - Kvalitní bazénová plachta na míruPokud máme na zahradě bazén, který není zrovna v atypickém tvaru nebo pokud máme bazén o něco větší než všichni ostatní, můžeme si nechat zhotovit plachtu přímo na míru. Firmy dnes mají velké možnosti takové plachty vyrobit a tak se nemusíme obávat, že bychom na svůj atypický bazén plachtu nesehnali. Tyto plachty jsou vyrobeny z vysoce pevnostního PVC, které má skvělé vlastnosti. Ke každé bazénové plachtě bychom si měli pořídit i doplňující součásti, bez kterých bychom plachtu jen těžko napnuly. Jde zejména o napínací gumy nebo odtoková sítka či kotvící kolíky na upevnění. Nezapomeňme proto při objednání takové plachty se pracovníků firmy zeptat i na tyto doplňky.

 

Údržba krycích plachet

 

Kvalitniplachty.cz - Krycí bazénové plachty špičkové kvalityBazénové plachty mají také výhodu svého jednoduchého složení a i následná manipulace v případě napnutí plachty není nikterak obtížná. Navíc její údržba je velmi jednoduchá. Postačí jen voda, ovšem nejlepší je použití vysokotlaké myčky nebo zahradní hadice, která má také dostatečný tlak. Po důkladném opláchnutí postačí plachtu nechat dobře proschnout a uložit na suché místo. Předejdeme tak nepříjemnostem v podobě plísní a cizopasníků.

Nepřehlédněte

Vinylové podlahy mají zelenou

Obliba vinylových podlah se neustále zvyšuje a to můžeme s klidem říci, že nad takovými podlahami donedávna spousta lidí spíše ohrnovala noc a dával přednost spíše laminátu. Důvodů, proč si pořídit právě vinyl je jistě několik. Vinylové podlahy dostávají prostor ukázat se v plné síle a pomalu ale jistě paradoxně vytlačují konkurenta v podobě laminátové podlahy.