Osvětlete vaši ložnici

Jednoduchá a přitom dekorativní, moderní a přitom praktická, taková jsou svítidla, která najdete ve světelném studiu Aulix. K dispozici je velké množství různých druhů, typů a designových řad, svítidla můžete libovolně kombinovat podle vašeho vkusu a potřeb. Výběr by měl být přizpůsoben stylu zařízení místnosti, ale zároveň také využití daného prostoru.

 

Vezměme si třeba ložnici

 

Do ložnice obvykle chodíme odpočívat a spát. Samozřejmě, že i zde potřebujeme mít svítidlo, bez něj by to nešlo. Obvykle je dobré mít na stropě centrální svítidlo, ať už závěsné, nebo přisazené. K němu jsou potom přidávána další doplňková svítidla, především stolní lampy na noční stolky pro večerní chvilky klidu s knihou nebo časopisem.

 

Často se využívají také vestavné bodovky, které mohou sloužit jako nenásilné orientační osvětlení, populární jsou také nástěnná svítidla nebo svítidla vestavná do nábytku. Co kdyby vaše skříň uměla svítit, jakmile ji otevřete, abyste měli dokonalý přehled o tom, co kde ve skříni máte? Dnes už je celkem běžné, že si lidé nechávají do skříní instalovat osvětlení. Lze využít vestavné bodovky do nábytku nebo lze využít i LED pásky. Osvětlení potom může být ovládáno vypínačem, dotykem nebo pomocí pohybového čidla, takže jakmile se otevřou dveře skříně, světlo se rozsvítí.

 

Potrpíte-li si na detaily, potom vězte, že nejlépe vypadá, vybíráte-li svítidla ze stejné designové řady, potom spolu dokonale ladí. Jste-li příznivec minimalistického osvětlení, které nikde nepřekáží, zvolte LED panel na strop, vestavné bodovky a jako doplňkové svítidlo třeba stolní lampu. Uvidíte, že méně mnohdy znamená více. Přihlédněte také ke stylu zařízení pokoje, aby se vám svítidla do ložnice hodila a vytvořte si zde oázu odpočinku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Vinylové podlahy mají zelenou

Obliba vinylových podlah se neustále zvyšuje a to můžeme s klidem říci, že nad takovými podlahami donedávna spousta lidí spíše ohrnovala noc a dával přednost spíše laminátu. Důvodů, proč si pořídit právě vinyl je jistě několik. Vinylové podlahy dostávají prostor ukázat se v plné síle a pomalu ale jistě paradoxně vytlačují konkurenta v podobě laminátové podlahy.