Magnetický úhelník ulehčí montování, svařování i natírání

Uchytit materiál při montování či svařování přesně bývá někdy těžší. Hodily by se další ruce. Když není pomocník k ruce, pomůže vám nová vychytávka – svařovací magnet, fixační úhelník. Materiál pak přicvaknete během chvilky a ruce vám zůstanou volné pro práci. Čtěte dál.

Nová pomůcka ve vaší brašně či dílně svařovanou pásovinu nebo tyče udrží rovně, v přesném úhlu. Magnetický úhelník, fixační magnet z feritu je známý také pod označením svařovací magnet.

Dnes si jej oblíbilo už hodně svářečů i zámečníků. Magnetický fixační úhelník je vyrobený z červeně lakovaného silného ocelového plechu s feritem uvnitř. Má tvar domečku – kombinaci obdélníku a trojúhelníku.

Materiál jednoduše přidržíte v různých úhlech


svařovací magnetStrany magnetického úhelníku jsou v různých úhlech. Díky tomu k sobě můžete svařovaný či montovaný materiál přesně uchytit a potom svařit.

Svařovací magnet disponuje úhly 45°, 90° a 135°, uprostřed má pro snazší manipulaci otvor. Fixační úhelník seženete v několika velikostech a různých magnetických silách.

Menší fixační magnet je vhodný pro přidržení lehčích kusů materiálu, má magnetickou sílu 11 kg. Středně velký svařovací magnet disponuje silou 23 kilogramů, a velký magnetický úhelník má magnetickou sílu 34 kg.

 

Svařovací magnet se hodí nejen pro sváření


Častým použitím magnetického úhelníku je uchycení materiálu při svařování. Ale hodí se rovněž pro montování, vrtání, natírání či lakování, prostě všude tam, kde je potřeba mít ruce volné a kovový feromagnetický materiál přesně uchycený.

Ferit obsažený uvnitř kovového pláště svařovacího magnetu materiál dobře přidrží, ale zase jenom tak, aby šel po dokončení práce magnet z přidrženého materiálu opět snadno sejmout.

 

5 předností svařovacího magnetu


1) Jednoduše přichytíte svařovaný či montovaný materiál, pásovinu a tyče.

2) Svařovací magnet má úhly 45°, 90° a 135°.

3) Ruce vám zůstanou volné – efektivní pomůcka do zámečnické výroby a dílny.

4) Magnetický úhelník po skončení práce z materiálu zase snadno sejmete.

5) Na výběr jsou 3 velikosti a magnetické síly pro menší i těžší kusy materiálu.


Ulehčete si práci v kovovýrobě nebo dílně, magnetický úhelník pořídíte třeba na e-shopu Unimagnet.cz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Vinylové podlahy mají zelenou

Obliba vinylových podlah se neustále zvyšuje a to můžeme s klidem říci, že nad takovými podlahami donedávna spousta lidí spíše ohrnovala noc a dával přednost spíše laminátu. Důvodů, proč si pořídit právě vinyl je jistě několik. Vinylové podlahy dostávají prostor ukázat se v plné síle a pomalu ale jistě paradoxně vytlačují konkurenta v podobě laminátové podlahy.