Levné stěhování a vše kolem něj

 

Jestliže máme před sebou stěhování, máme před sebou také hromadu práce. Musíme zajistit spoustu věcí, na které nesmíme zapomenout a přitom ještě všechno sbalit. Samotné stěhování se musí ale také nejdříve dobře promyslet a tak máme v tomhle případě jen dvě možnosti. Buď se spolehneme na své vlastní síly nebo si objednáme stěhovací firmu.

 

 

Stěhováci – profesionálové

 

Tato varianta je dobrým řešením pro všechny, koho tlačí čas, nemá k dispozici velké auto a silné paže. Jestliže oslovíme profesionály ze stěhovací firmy, musíme mít připravený přesný termín stěhování, aby byla v daný termín firma volná a tudíž stěhováci k dispozici. Udělat bychom to měli co možná nejdříve, protože pokud bychom oslovili firmu jen dva dny před plánovaným termínem, není zaručeno, že bude mít volno. Tato varianta je spolehlivým řešením prakticky bez námahy, musíme také počítat s tím, že nás to bude něco stát.

 

Stěhování svépomocí

 

Jestliže se rozhodneme pro stěhování svépomocí, musíme se připravit na to, že nás to bude stát celkem velké úsilí. A to nejen fyzické, ale i psychické. To, že se při stěhování trochu nadřeme asi víme všichni a to, že se při tom tato situace neobejde bez situací, kdy nám někdy doslova tečou nervy zřejmě rovněž. Musíme si uvědomit, že úplně sami na stěhování nestačíme a tak budeme muset požádat své přátele o pomoc. Může nastat i situace, kdy nám na poslední chvíli kamarádi vypovědí službu a co pak? Takže pokud máme před sebou stěhování, dobře rozmysleme, co je pro nás lepší volba.

 

Balení nemusí být nuda

 

Při stěhování zjistíme, že máme mnoho věcí, které vlastně ani nepotřebujeme. Můžeme si tak udělat jakýsi generální úklid. Zabalit tak můžeme jen ty věci, které opravdu potřebujeme, o které opravdu stojíme a které zkrátka chceme. Připravit si bedýnky, krabice, pásku, bublinkovou folii a také tužku na popis krabic, to bude v posledních dnech před stěhováním naše zábava. Popis krabic je důležitý už z důvodu, že máme pak alespoň přehled o tom, kde co je uloženo a při vybalování v novém domově tak nemusíme nic hledat. A ještě taková malá rada. Určitě si dejme stranou krabici osobních věcí, které budeme jistě potřebovat hned od začátku. Jistě se k takovému stěhování hodí třeba i stěhovací popruhy nebo stěhovací kolečka. To vše nám ale může poskytnout stěhovací firma.

 

Pojištění firmy

 

Před podpisem smlouvy u profesionální firmy bychom si měli ověřit i informaci, zda je firma pojištěna proti odcizení, znehodnocení či rozbití našeho majetku. Máme – li například cennou sbírku, je třeba na to pracovníky stěhovací firmy dopředu upozornit. Předejdeme tak nepříjemnostem a majetek budeme mít celý a vpořádku.

 

Zabránit poškození našeho majetku při stěhování můžeme tím, že vše dobře zabalíme například do bublinkové folie, sklo a porcelán do novin, šuplíky u skříní nebo komod bychom měli dobře zafixovat, aby se sním dalo dobře manipulovat a to bez poškození a bez obav z toho, že by z nich něco vypadlo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.