Vodorovný a svislý ohřívač vody – má to vliv na funkci?

Vodorovný a svislý ohřívač vody – má to vliv na funkci?

V případě koupě nového ohřívače, především potom, pokud se jedná o zásobníkový ohřívač vody o větším objemu, řeší mnoho lidí problémy s tím, kam ho vlastně umístit, aby nijak nepřekážel. I tomuto vyšlo mnoho výrobců vstříc, a tak vyrábějí nejenom verze svislé, tedy určené k zavěšení právě ve svislé poloze, tak vyrábějí i takové ohřívače vody, které umí pracovat ve vodorovné poloze. Obecně by se dalo říci, že oba fungují na naprosto stejném principu, ale pokud se na celou věc podíváme blíže, potom je možné vše uvést na pravou míru, a to tím tvrzením, že ty svislé jsou efektivnější.

Rozdíly ohřívačů nejsou velké


Rozhodně však nečekejte nijak propastné a obrovské rozdíly. Ty jsou skutečně pouze minimální. Hlavní problém menší efektivnosti, která je skutečně zanedbatelná, je v tom, že u svislých nádob se voda nemísí tolik, jako u těch, které jsou umístěné vodorovně. Samozřejmě nelze říci, že toto platí vždy, jelikož existuje i ohřívač vody, který má výměník. A právě ten je součástí pouze vodorovných typů, a potom se tento model stává efektivnější. A to z jednoho prostého důvodu. Voda se totiž ohřívá od vrchu, a odtud se samozřejmě také bere. Díky tomu je doslova kdykoliv připravena vždy perfektně ohřátá a horká voda. A to je právě ono plus, které přináší výměník.

Samozřejmě rychlost ohřevu a další vlastnosti závisí na konkrétním typu, a tak toto srovnání lze brát pouze jako srovnání dvou identických ohřívačů s identickými vlastnostmi. Třeba méně výkonný ohřívač, a to i ve svislém provedení, nebude nikdy rychlejší, než ten vodorovný, a to i bez výměníku. Vše tak závisí hlavně na vašich prioritách, objemu, který bude váš elektrický ohřívač vody mít, a také spotřebě vaší domácnosti. Všechny tyto aspekty je však naprosto nezbytné zvážit před samotným nákupem, případně se o konkrétním typu, nebo o dvou či třech vybraných typech pobavit se samotným prodejcem, který jistě dobře poradí.

Na webu Levná koupelna mají velkou nabídku a ochotně poradí s výběrem ohřívače vody.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.