Staráme se o náš bazén

Staráme se o náš bazén

Mít doma na zahradě bazén je snem snad každého z nás, ne každému se však nakonec podaří jej zrealizovat. Samotný bazén je úžasná věc, nicméně vyžaduje také naši péči. Necháte-li bazén odkrytý, velmi rychle se zanese spadaným listím, hmyzem a dalším nepořádkem, který kazí dojem z jinak perfektního pocitu moci si zaplavat ve vlastním bazénu. Proto se používají nejrůznější druhy zakrytí bazénu. Existují celoroční bezpečnostní bazénové plachty, které plní také funkci tepelné izolace, v průhledné variantě fungují i pro ohřev vody v bazénu. Tato plachta je použitelná pro zapuštěné i částečně zapuštěné bazény libovolného tvaru.

Chcete-li účinně zabránit odpařování vody a tepelným ztrátám, použijte automatické zakrývací plachty na kolejnicovém pojezdu. Tyto plachty snižují náklady na vytápění a pomáhají prodloužit koupací sezonu. Díky těsnosti zabraňuje plachta znečištění bazénové vody. Poněkud dražší variantou je lamelové zakrytí bazénu, které pluje na hladině. Pokud chcete bazén zakrýt skutečně bezpečně, použijte systém terasového zakrytí bazénu, které spočívá v nasunutí pevných segmentů nad bazén. Terasové zakrytí bazénu může poté sloužit jako terasa, lze po něm bez obav chodit. Terasové zakrytí se vyznačuje výbornými termoizolačními vlastnostmi, eliminuje tepelné ztráty a odpařování bazénové vody, čímž snižuje náklady na údržbu bazénu.

Dále je potřeba pečovat také o čistotu vody, tu můžete svěřit bez obav bazénovým vysavačům. Moderní bazénové vysavače odvedou veškerou práci za vás, jsou konstruovány jako robotické vysavače. Bazénové vysavače jsou vybaveny speciální membránou, jejímž krouživým pohybem jsou ze dna, stěn i schodů bazénu odstraňovány veškeré nečistoty včetně písku.

Vyzkoušejte i vy moderní pomocníky, kteří vám pomohou udržet váš bazén v čistotě. TERMOBAZÉNY s.r.o. nabízí široký sortiment zakrytí bazénu i bazénových vysavačů, stačí si vybrat optimální řešení právě pro váš bazén.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.