Nezapomeňte na oběhové čerpadlo

Nezapomeňte na oběhové čerpadlo

Chystáte-li se řešit váš otopný systém, je třeba zauvažovat nad tím, jak bude realizován. Nemyslete si však, že se jedná pouze o samotné topidlo, většinou k němu potřebujete ještě soustavu dalšího vybavení, které je třeba mít alespoň stejně kvalitní jako samotné topidlo. Vsaďte proto na spolehlivého výrobce. Vezměme si pro představu topení teplovodní krbovou vložkou. Samotná vložka vás bude něco stát, nicméně aby fungovala co nejefektivněji, budete potřebovat ještě akumulační nádrž, různé ventily a také oběhové čerpadlo. Ptáte se, na co vám bude oběhové čerpadlo?

Oběhová čerpadla jsou běžnou součástí otopných systémů, jsou navržena pro udržování optimální cirkulace kapalin v otopných systémech a systémech podlahového vytápění. Varianty z korozivzdorné oceli mohou být použity také jako součást systémů cirkulace teplé vody. Oběhová čerpadla Grundfos jsou ideálním řešením pro menší otopné systémy v rámci rodinných nebo dvougeneračních domů. Díky vysoké kvalitě a zkušenostem vyrábí Grundfos vysoce kvalitní, účinná a energeticky úsporná oběhová čerpadla.

Čerpadla Grundfos mají nastaveno tovární nastavení a funkci AUTOADAPT, proto se o jejich nastavení vůbec nemusíte starat. Oběhové čerpadlo s funkcí AUTOADAPT funguje tak, že jej necháte v základním továrním nastavení a čerpadlo si automaticky vyhodnocuje požadavky soustavy a přizpůsobuje jim svůj výkon, tím podstatně snižuje spotřebu energie. To samozřejmě urychluje a výrazně zjednodušuje instalaci samotného čerpadla do soustavy, nemusíte se starat o komplikované nastavení optimálního provozního režimu čerpadla. Tento inovativní režim ovládání plně využívá výhod elektronické regulace otáček a činí tak instalaci čerpadla mnohem pohodlnější. Více informací najdete na internetových stránkách Grundfos.

Oběhová čerpadla se běžně používají jako součást systémů s konstantním a variabilním průtokem, kde je důležitá častá optimalizace provozu čerpadla. Dále je můžete použít v systémech s variabilní teplotou průtoku nebo všude tam, kde je třeba redukovat noční provoz. Neváhejte a rozhodněte se i vy pro vysoce kvalitní oběhová čerpadla Grundfos, která vám budou dlouho a spolehlivě sloužit.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.