Není kouře bez ohně

Není kouře bez ohně

Aby vznikly spaliny, musí se něco spalovat, to je logické. Na druhou stranu to ale funguje přesně obráceně, protože pokud se spaliny vyskytují stále v otopné soustavě a neodchází pryč, oheň se brzy zadusí. Proto je tak velmi důležité odvod spalin řešit kvalitně a neodbýt ho. Nerezové komíny představují právě to požadované řešení.

Nerezové komíny jsou moderní a účinnou volbou, jak se zbavit nežádoucích spalin. Běžně používané zděné komíny mají většinou problémy s agresivními spalinami, které rozrušují jejich povrch a po určité době působení ohrožují stabilitu a celistvost komínu. Proto mnozí dávají přednost nerezovým komínům. Jejich základem je několik milimetrů silný nerezový plech, který je odolný vůči vlhkosti, extrémním teplotám, mechanickým vlivům i chemickému působení, postará se tedy spolehlivě o odvod spalin z jakéhokoli vytápění.

Nerezové komíny jsou na trhu k dostání v mnoha různých variantách, liší se především rozměry a také tvarem, aby si mohl každý vybrat podle svých potřeb. Komíny z nerezu se nekupují jako celek, ale po jednotlivých dílech nebo jako sety dílů. V každém případě se komín sestavuje z jednotlivých dílů. Tato vlastnost umožňuje mnohem jednodušší manipulaci s komínem a zajišťuje také snadnou dopravu.

Komíny jsou buď klasické z nerezového plechu nebo izolované. Ty jsou vhodné zejména tam, kde komín vede interiérem a není ničím krytý. Protože odvádí horké spaliny, ohřívá se také vnější stěna komínu a mohli byste se při kontaktu s ním popálit. Izolované nerezové komíny jsou však vybaveny vnitřním nerezovým pláštěm, tepelnou izolací a vnějším nerezovým pláštěm. Izolace odvádí teplo, takže vnější komínový plášť není horký. Vidíte sami, že nerezové komíny jsou velmi praktickým a ekonomickým řešením odvodu spalin, máte-li vytápění na tuhá paliva, uvažujte o vysoce kvalitním nerezovém komínu, který vám vydrží sloužit dlouhá léta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.