Jak šetřit energii

Jak šetřit energii

Dávno pryč jsou ty časy, kdy jsme večeřeli při svíčkách jídlo, které jsme připravili na kamnech na dřevo. Pro mnoho lidí je již z doby dinosaurů dokonce i to, aby se při odchodu z místnosti obtěžovali a sáhli na vypínač světel nebo manuálně zkontrolovali nastavení termostatu. Zelená revoluce spolu s neuvěřitelným technologickým pokrokem vyprodukovali technologicky vyspělé "chytré domy".

Domy jsou v dnešní době vybaveny digitálními technologiemi, které mohou být naprogramovány tak, aby za vás dělaly cokoli, na co si vzpomenete, snad s výjimkou čištění prostor. Mnozí jsou přesvědčeni, že automatizované inteligentní domy nejen zjednodušují váš život, ale také snižují spotřebu energie. Automatizační technika je stále dostupnější, takže i průměrný člověk dnes může přeměnit domov na něco, co vypadá jako vystřižené přímo ze Star Treku.

Úspora energie i peněz

Inteligentní automatizované domy nejsou jen pro líné lidi, tyto technologie především spoří energii a šetří vaší peněžence slušný balík peněz. Jen automatizací osvětlení a topení a jejich ovládání je na dálku z vašeho iPhonu, iPadu ušetříte spoustu peněz. Inteligentní domy jsou vybaveny systémy, které kontrolují běh přístrojů a nedovolí tak plýtvání energií. Když zapomenete v zimě zavřít vrata od garáže, jakmile venkovní teplota klesne pod 10 stupňů, vrata se automaticky zavřou. Světla se rozsvítí pouze tam, kde to aktuálně potřebujete, ostatní se zhasnou, aby nesvítily zbytečně. Umí také ztlumit jas, pokud chcete mít při sledování televize pouze doplňkové osvětlení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.