Jak postupovat při rekonstrukci II

Jak postupovat při rekonstrukci II

V předešlém článku naší mini série jsme vás uvedli do problematiky rekonstrukce domu. Jsme tedy nyní ve fázi, kdy máme připravené zdi pro omítky, jsou v nich nové rozvody elektriky a jsou vybaveny izolací. Co by mělo následovat?

Podlaha
Podlahu je vhodné začít řešit, až když máte nahozené stěny a čeká se pouze na finální malbu. Pokud byste udělali prvně podlahu, riskovali byste, že ji ještě poničíte nahazováním omítky. Výběr materiálů pro podlahu je nesmírně široký a záleží pouze na vás, pro jaký se rozhodnete.

Okna
Je důležité rozmyslet si, zda budete měnit okna. Okna vám mohou ušetřit značné finanční prostředky za vytápění, pokud dobře těsní. Rozhodněte se včas, ať si potom nepřiděláváte další nepořádek.

Truhlářské práce
Vnitřní truhlářské práce už nezahrnují opravy krovu. Když už upravujete vnitřky interiéru, budete potřebovat instalovat podlahové lišty, obložení kolem oken a dveří, vestavěné prvky (vestavěné skříně, knihovny, snídaňové kouty atd.).

Vnitřní malba, tapety a další povrchové úpravy
Posledními finálními úpravami jsou malby vnitřních stěn, lepení tapet, případně obkládání koupelny obklady a dlažbou. Jde už pouze o designové úpravy jinak hotových interiérů. Po těchto úpravách už stačí jen namontovat zásuvky a vypínače a můžete se začít stěhovat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřehlédněte

Neproklouzne ani myš...

To si samozřejmě myslí každý o svém úkrytu, tady jde ovšem o plot. Lidé si kolem domů přece staví ploty, aby se skrz ně nedostali ti, kteří tam nemají co dělat. Ploty se starají o bezpečnost svých majitelů a jejich domů, jde jen o to, nakolik si pocitu bezpečí majitel cení oproti vzhledu plotu a dalším vlastnostem. Pokud právě vybíráte plot, stanovte si priority, které má váš plot splňovat, a těch se držte. Pokud hledáte oplocení okrasné a zároveň takové, které vám zajistí soukromí a ochranu, vyberte si betonový plot od Kulkabex, s.r.o.